Výstava 60 let CERN

nahrávám mapu....

0

Datum / čas
Datum: 02. 09. 2014 - 12. 10. 2014
09:00 - 18:00

Místo konání
Akademie věd ČR

Logo 60 let CERN
Mlžná komora Gymnázia Opatov bude v září veřejnosti přístupná v rámci výstavy 60 let organizace CERN na půdě Akademie věd ČR. Přijďte se podívat!

Školy či organizované skupiny mají možnost prohlídky s odborným výkladem po předchozí rezervaci!
Více informací naleznete v tomto letáku. [PDF, 305kB]

Vstup zdarma.

Anotace

Letos v září uplyne 60 let od založení jednoho z nejúspěšnějších evropských vědeckých projektů – Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN. Pojďte nahlédnout do tajemného světa částic, seznámit se s nejvýznamnějšími objevy a dozvědět se, jak se na těchto úspěších podílejí čeští vědci a technici. Na výstavě na vás bude čekat interaktivní model urychlovače, mlžná komora, stejně jako artefakty a informační panely přibližující historii i současnost CERN.

Fotogalerie

Více fotografií z akce v naší fotogalerii

Harmonogram

úterý 2. září Oficiální otevření výstavy
pondělí 8. září Návštěva generálního ředitele CERN Rolf-Dietera Heuera
2. září – 12. říjen Výstava otevřena celý týden od 9.00 do 18.00

Mlžná komora

Mlžná komora Gymnázia Opatov se exkluzivně pro tuto výstavu přestěhuje ze své stálé expozice do budovy Akademie věd. Využijte jedinečné možnosti pozorovat na vlastní oči kosmické záření a částice pocházejících z radioaktivních přeměn, jako jsou protony, elektrony, či alfa částice.

Program

Výstava 60 let CERN je pojata jako výstava interaktivní. Vystavené exponáty jsou tedy velmi živé! Projděte se v tunelu největšího urychlovače na světě prostřednictvím vizualizace, nebo objevte nepoznané s interaktivní simulací srážek protonů. K vidění budou také artefakty a informační panely přibližující současnost a historii Evropské organizace pro jaderný výzkum – CERN. Nezapomeňte se podívat na naší mlžnou komoru!