Návrat z Ženevy

Mlžná komora se právě vrátila z neuvěřitelného dobrodružství. Od září 2015 reprezentovala nejen Gymnázium Opatov, ale celou Českou republiku na oficiální výstavě Mikrokosmos ve švýcarské Ženevě, přímo ve velitelství CERNu – Evropské organizaci pro jaderný výzkum. Podívejte se na fotky na našem Facebooku!

Mlžnou komoru, jako jediný český exponát výstavy, vidělo v Ženevě přes 30 000 návštěvníků a moc se jim líbila. A to i díky tomu, že během letních prázdnin 2015 prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Oproti původnímu stavu nově komora disponuje časovaným zdrojem radonu, systémem zasouvání radioaktivního zářiče do aktivní plochy a experimentální sadou pro koronární výboj. Těšte se, v nejbližších dnech přineseme video, které shrnuje všechna vylepšení.

Počátkem dubna se mlžná komora vrací zpět na Gymnázium Opatov a zamíří rovnou do vlastní místnosti, kde bude opět přístupná studentům.